“Repubblica” dixit: “L’antisemitismo avanza, può crescere in Italia”. Procede il tragicomico scollamento tra il clero intellettuale-giornalistico e il popolo realmente esistente. Al quale non importa nulla di antisemitismo, veganesimo e femminismo: sue priorità sono il lavoro, il salario, la possibilità di farsi una famiglia e di mandare i figli a scuola.


Citazioni

“Colui che non sa, non è libero perché di contro a lui sta un mondo estraneo, un al di là ed un al di fuori da cui dipende, senza che egli abbia fatto per sé questo mondo estraneo e senza quindi che egli sia in esso presso di sé come in ciò che è suo. L’impulso al sapere, la spinta alla conoscenza, dai gradini più bassi fino al gradino supremo della visione filosofica, nasce solo dallo sforzo di superare quel rapporto di non libertà e di appropriarsi del mondo nella rappresentazione e nel pensiero". (G.W.F. HEGEL, Lezioni sull'estetica)
(Visualizzazioni 451 > oggi 1)

Di admin

129 pensiero su ““Repubblica” e lo scollamento tra intellettuali e popolo”
  1. Karakaya Elektrikçi | Karakaya Elektrikçi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ankara Karakaya Elektrikçi hiç çekinmeden tüm elektrik sorunlarını arayabilir bilgi alabilirsiniz. Elektrikci lazım olduğunda Karakaya ‘nın bir çok mahallesine hizmet veren Elektrikçi ustalarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

  2. Mamak Uyducu | Mamak Uyducu, Mamak Uydu Servisi, lazım olduğunda Mamak ‘nın bir çok mahallesine hizmet veren ustalarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Mamak Uydu Montajı, Ayarı yada Arıza onarımı olabildiğince hassasiyet gerektirdiği için tam da bu arada devreye biz giriyoruz.

  3. Ankara Uyducu | Ankara Uyducu, Ankara Uydu Servisi, lazım olduğunda Ankara ‘nın bir çok mahallesine hizmet veren ustalarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Ankara Uydu Montajı, Uydu Ayarı yada Arıza onarımı olabildiğince hassasiyet gerektirdiği için tam da bu arada devreye biz giriyoruz.

  4. Elektrikçi Ankara | Ankara Elektrikçi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Elektrikçi Ankara hiç çekinmeden tüm elektrik sorunlarını arayabilir bilgi alabilirsiniz. Elektrikci lazım olduğunda Ankara ‘nın bir çok mahallesine hizmet veren Elektrikçi ustalarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

  5. Ankara Tuvalet Lavabo Kanal Açma | Ankara Kanal Açma firması olarak kırıp dökme işlemi yapmadan hem ortama zarar vermezler, hem de borulara zarar vermeden sorunu kökünden çözerler. Teknolojik gelişmeler ışığında artık kimse eski yöntemle tuvalet tıkanıklıklarını açmamaktadır. Ankara Kanal Açma firması olarak kırmadan tuvalet tıkanıklığı açan firma personellerinin oldukça dikkatli ve daire içerisinde hiçbir yere zarar vermeden tuvalet tıkanıklığı açma işlemini yapmaları gerekmektedir. Kırmadan tuvalet tıkanıklığı açmak için personellerin deneyimli olması kadar kullanılan ekipmanların da sağlam ve düzenli olması da çok önemlidir.

  6. Ankara Elektrik Ustası | Ankara Elektrik Ustası olarak kullanılan ürünlerden dolayı herhangi bir arıza durumunda sizden ikinci kez bir servis ücreti talep etmiyoruz çünkü bizler müşteri deneyimine, müşteri memnuniyetine önem veriyoruz. Bu sayede sektörün zirve Ankara Elektrik Ustası kadrosunu bünyemizde toplaya bildik. Bu sayede elektrik ustası dendiği akıllara ekibimiz geliyor çünkü onlar her sorunu en kusursuz şekilde çözüyor. Doğru tercihi şimdi yapın; zaman, paranızdan tasarruf edin.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato.

Diego Fusaro